Lajme

Blendi Fevziu e tregon me pamje se edhe sa ka mbetur për t’u hapur i tëri tuneli i Llogarasë

Autori: Islam Morina 11:18 | 30 July 2022

Blendi Fevziu, ka publikuar pamje në faqen e tij në Facebook nga punimet brenda brenda tunelit të Llogarasë.

Ai në videon e publikuar ka thënë se tashmë ky tunel është hapur 3000 metra në të dyja anët e tij, shkruan Gazeta Infokus.

“Tuneli i Llogarasë i hapur 3000 metra në të dy anët. Nga thuajse 6 km gjatësi në total”, ka shkruar Fevziu.

Tuneli i Llogarasw ka njw gjatësi prej 5.9 kilometrash dhe shkurton kohën e udhëtimit nga 55 në 10 minuta./Gazeta Infokus/

Të tjera