Lajme

Bislimi tregon në detaje se çfarë ka ndodhur në takimin mes LDK’së dhe VV’së

Autori: Gazeta inFokus 21:45 | 15 January 2020

Nënkryetari i VV’së, Besnik Bislimi, ka treguar se cfarë nodhi në takimin i parafundit me LDK’në.

“Jemi dakorduar që të dy palët të vijmë me nga një ofertë. Në atë moment që i shohim pozicionet tona do e kishim më të lehtë përafrimin e qëndrimeve. I kemi lexuar oferat. Në anën e VV’së kanë qenë të pranishëm Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Glauk Konjufca, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku dhe unë. Në anën e LDK’së kanë qenë Isa Mustafa, Agim Veliu, Avdullah Hoti, Vjosa Osmani dhe Lutfi Haziri”

“Ofertat i kemi lexuar unë dhe Avdullah Hoti”

“Pasi i lexuam, i kemi parë qëndrimet tona. Por për dallim prej neve, LDK ka thënë se kjo është oferta jonë e fundit dhe nuk ndryshohet. Në bëmë edhe tre oferta pas kësaj. Asnjëherë LDK nuk tregoi arsyen se pse po refuzohet oferta”, tha ai në T7.

Të tjera