Lajme

Bislimi për Abdixhikun: Jo profesor, por komentet nuk i ka të denja as për student të ekonomikut

Autori: Gazeta inFokus 20:55 | 27 January 2022

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Bislimi ka reaguar mbi komentet e kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës në kuvend mbi energjinë elektrike.

Sipas Bislimit, Abdixhiku pretendon se është profesor i ekonomisë, dhe mban doktoraturë në këtë lëmi, por sipas tij komentet e Abdixhikut nuk janë të denja as pë një student të ekonomisë.

“Komentet që i ka dhënë ai në kuvend (për rrymën) nuk janë të denja as për një student të ekonomisë” ka thënë ai

Madje ai ka thënë se gabime të tilla nuk mund t’i falen të parit të LDK-së.

Të tjera