Lajme

Bill Clinton përshëndet një nga një musafirët në Sheshin “Skendërbeu”

Autori: Gazeta inFokus 11:43 | 12 June 2019
Ish-presidenti i Shteteve të Bashkara të Amerikës, njeriu më i dashur i kosovarëve, Bill Clinton është në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë.

Në shesh janë mbledhur qytetarë të shumtë të cilët presin ta përshëndesin  atë dhe ish sekretaren amerikane Madeleine Albright.

Bill Clinton po ashtu më shtrëngime duarsh po i pret musafirët në këtë tubim.

Këto dy  figurat më të rëndësishme që dhanë kontribut në çlirimin e vendit do të vijnë në shesh, ku do të takohen me qytetarët./Gazeta inFokus/

Të tjera