Lajme

BIK’u tregon çmimin e Kurbanit për këtë Bajram

Autori: Gazeta inFokus 12:02 | 27 July 2020

Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se edhe këtë vit do të vazhdojë traditën e tubimit dhe therjes së kurbaneve për nevojat e nxënësve të Medresesë dhe besimtarëve me gjendje të rëndë materiale, raporton Express.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, BIK-u ka bërë me dije se Kryesia ka vendosur që çmimi për një kurban të jetë 120 euro, derisa ka dhënë detaje se si mund të bëhet porosia dhe të kryhen pagesat.

“Një sasi e konsideruar e mishit të kurbanit do t’u ndahet edhe qytetarëve me gjendje të rëndë ekonomike, jetimëve dhe personave me aftësi të kufizuara”, thuhet në njoftim.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
TEB sjellë edhe kartelën prestigjioze VISA Infinite

Të tjera