Lajme

Bie numri i pacientëve te hospitalizuar me koronavirus

Autori: Gazeta inFokus 10:26 | 29 September 2021

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se numri i të hospitalizuarve gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, ka rënë, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas raportit të ShSKUK-së numri i pacientëve që janë në trajnim spitalor nga Covid-19, janë 263 pacientë, 186 prej tyre janë me oksigjeno-terapi dhe 29 janë në gjendje të rënduar shëndetësore.

Numri i pacientëve sipas klinkave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme

-Klinika Infektive,  57 pacientë

-Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive)27 pacientë

-Klinika e Pulmologjisë, 29 pacientë post-covid

-Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive,  13 pacientë

-Spitali i Prizrenit, 16 pacientë

-Spitali i Gjakovës, 18 pacientë

-Spitali i Pejës, 44 pacientë

-Spitali i Gjilanit, 19 pacientë

-Spitali i Vushtrrisë, 2 pacientë

-Spitali i Mitrovicës, 13 pacientë

-Spitali i Ferizajt, 24  pacientë./Gazeta Infokus/

Të tjera