Lajme

Bie niveli i ujërave të lumenjve në Maqedoni

Autori: Gazeta inFokus 11:55 | 02 May 2017

Nivelet e lumenjve në Maqedoni janë më të ulëta nga mesatarja për muajin maj, tregon gjendja javore hidrologjike. Sipas DPHM, përjashtohet Pçinja e cila dy ditë, të mërkurën dhe të enjten, shënoi rritje minimale, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Dyfish është zvogëluar niveli i ujit në Lumin vardar në Shkup, Veles dhe Jegunovcë, si dhe i Cërna Rekës në Novaci. /Telegrafi/

Intervistë me Prof. Dr. Vasil Iliev – Prolapsi i organeve gjenitale tek gratë

Të tjera