Lajme

Bie nga kati i pestë, 20- vjeçari merr lëndime të rënda trupore

Autori: Gazeta inFokus 15:53 | 16 February 2018

Gjatë orëve të para të pasdites së sotme një person në Fushë Kosovë, është rrëzuar nga kati i pestë derisa ishte në vendin e tij të punës në ndërtimtari. Viktima është dërguar me urgjencë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku tash e disa orë është duke marrë trajtimin mjekësor. Gjendja e tij raportohet të jetë kritike.

Viktima gjendet në emergjencën e QKUK’së dhe nga rënia ka marrë lëndime në këmbë, nofull si dhe në disa pjesë të tjera trupore.

“Rreth orës 12:00 ka ardh. Është në emergjencë. Ka lëndime të ndryshme. Është duke iu ofrua ndihma e nevojshme mjekësore”, i kanë thënë zyrtarë të QKUK’së Expressit.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova vazhdon përkushtimin ndaj gjithëpërfshirjes duke dhuruar një furgon për të mbështetur fëmijët me nevoja të veçanta

Të tjera