Lajme

Bie faqja e aplikimit për vaksinim kundër COVID-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 12:00 | 30 March 2021

Ka rënë nga sistemi faqja që shërbente për të aplikuar rreth vaksinimit kundër COVID-19 në vend

Kjo uebfaqe ka rënë menjëherë nga sistemi dhe për momentin nuk është e qasshme.

Të dielën në Kosovë ka arritur kontingjenti i parë i vaksinave antiCOVID të kompanisë AstraZeneca, i cili përmban 24 mijë doza të kësaj vaksine.

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës, tashmë ka filluar vaksinimi i stafit shëndetësor.

Ndërsa, gjatë ditës së djeshme për herë të parë me AstraZeneca u vaksinua kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, zyrtarja e OBSh-së në Kosovë, Isme Humolli, infektologu, Sali Ahmeti dhe aktori Selman Jusufi.

Të tjera