Lajme

Bie çmimi i naftës për 24 orët e ardhshme

Autori: Gazeta inFokus 09:11 | 14 September 2022

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, ka publikuar çmimin maksimal të lejuar të derivateve për 24 orët e ardhshme, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas kësaj ministrie çmimi maksimat i lejuar për naftë është 1 euro e 68 centë.

Çmimi maksimal i lejuar për benzinë 1 euro e 35 centë si dhe çmimi maksimal i lejuar për gaz është 0.76 centë.

Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës vlen për datën 14.09.2022 prej orës 10:00 dhe janë valide 24 orë që nga data dhe ora e publikimit./Gazeta Infokus/

Etiketa:

Të tjera