Lajme

Biden “takohet” me Zelenskyn dhe udhëheqësit e G7 të dielën

Autori: Gazeta inFokus 19:25 | 06 May 2022

Presidenti i SHBA Joe Biden do të takohet virtualisht me Presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky dhe homologët e tij të G7 të dielën në mëngjes gjatë një takimi të forumit të G7, tha një zëdhënës i Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

“Të dielën në mëngjes, Presidenti Biden do të marrë pjesë në një takim virtual të liderëve të G7 të kryesuar nga kancelari gjerman Scholz. Udhëheqësve do t’i bashkohet edhe presidenti i Ukrainës Zelensky”, tha zëdhënësi i NSC.

Sanksionet do të jenë në rendin e ditës së takimit.

Të tjera