Lajme

Biden në epërsi ndaj Trump thotë sondazhi i Fox News

Autori: Gazeta inFokus 14:33 | 20 June 2024

Donald Trump ka mbetur prapa Joe Biden në sondazhin e fundit zgjedhor nga Fox News.

Kandidati republikan është dy pikë prapa presidentit Biden në sondazhin e fundit të zgjedhjeve presidenciale amerikane nga Fox News, që është hera e parë që Biden ka kryesuar në një sondazh të Fox që nga tetori, përcjell klankosova.tv.

Biden tani qëndron në 50 për qind, ndërsa Trump aktualisht është në sondazh me 48 për qind në sondazhin kokë më kokë.

-Advertisement-

Që nga maji, sondazhi ka parë një ndryshim prej tre pikësh në garën presidenciale, pasi Trump ishte përpara me një pikë muajin e kaluar.

Trump mund të jetë duke parë ndikimin e dënimit të tij në fund të gjyqit të tij të parave të heshtura, ndërsa Biden mund të ndjejë përfitimin e ekonomisë amerikane që tejkalon pritjet.

Biden gjithashtu kryeson me një pikë përpara Trump, 43 për qind me 42 për qind, në sondazhin e zgjeruar të Fox News që përfshin pesë kandidatë presidencialë, duke përfshirë Robert F Kennedy Jr, i cili mori 10 për qind dhe Jill Stein, dhe Cornel West. të cilët të dy morën 2 për qind.

Sondazhi zbuloi gjithashtu se disa votues mund të bëhen më pozitivë për ekonominë amerikane, pasi rreth një e treta e votuesve, 32 për qind, thanë se ekonomia është në gjendje të shkëlqyer ose të mirë, numri më i lartë i sondazhit ka qenë gjatë presidencës së Biden.

Niveli i mëparshëm ishte 30 për qind.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera