Lajme

Biden “humb” në skenë: Pamjet e publikuara së fundmi shqetësojnë votuesit e tij

Autori: Gazeta inFokus 15:11 | 11 June 2024

Joe Biden u shfaq i humbur dhe i hutuar pasi mbaroi fjalimin në Konferencën e Shtatë të Fondit Global, tregojnë pamjet e publikuara rishtazi.

Pas fjalimit, 81-vjeçari u largua nga podiumi i pasigurt se ku të shkonte.

Ai dukej se po pyeste dikë në audiencë se çfarë duhet të bënte pastaj, para se të përpëlitej në mënyrë të sikletshme rreth skenës.

-Advertisement-

Drejtori Ekzekutiv i Fondit Global, Peter Sands, tha “Faleminderit, zoti President” nga një tjetër podium, duke bërë që Biden të kthehej drejt tij në mënyrë të befasishme.

Kritiku i Bidenit dhe kongresmeni republikan Matt Gaetz ndau klipin në X, ish-Twitter, të hënën, duke shkruar: “Ai po e bën përsëri…”

Pyetjet u ngritën nëse Biden do të jetë në gjendje të qëndrojë edhe katër vjet në Zyrën Ovale në mes të një fushate presidenciale të mbushur me gafa.

Pamjet e shpërndara gjerësisht në mediat sociale treguan se Biden kërkonte vendin e tij për t’u ulur edhe të enjten, gjatë ceremonisë së Ditës D në Francë të enjten.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
E treta e verteta, shpallet fituesi I trete I Lojes Shperblyese se Artmotion?

Të tjera