Lajme

Biden beson se Putini është një ‘vrasës’: ‘Çmimin që ai do të paguajë, do ta shihni së shpejti’

Autori: Gazeta inFokus 14:45 | 17 March 2021

Presidenti amerikan Biden, tha se presidenti i Rusisë, Putin, është “vrasës” dhe se ai do të “paguajë çmimin” për ndërhyrjen në zgjedhjet në SHBA.

Presidenti i SHBA Joe Biden tha se ai beson se Presidenti rus Vladimir Putin është një “vrasës” kur u pyet nga gazetari George Stephanopulos.

Pyetja e tij pason një hetim federal për sulmet kibernetike të lidhura me Rusinë dhe një raport të inteligjencës që lidh Kremlinin me ndërhyrjet të lidhura me zgjedhjet që promovuan Donald Trump dhe teoritë e konspiracionit të djathtë në një përpjekje për të diskredituar Z. Biden.

-Advertisement-

I pyetur nëse ai beson se Putini është një “vrasës” në një intervistë të regjistruar paraprakisht që u transmetua të Mërkurën, presidenti u përgjigj: “Po.”
“Çmimin që ai do të paguajë, do ta shihni së shpejti”, tha ai.

Z. Biden kujtoi takimin me Z. Putin, ku ai thuhet se i kishte thënë Putinit se ai “nuk ka shpirt”: “Unë nuk isha një djalë i mençur.”

“Ai më ktheu dhe më tha, ‘Ne e kuptojmë njëri-tjetrin’,” tha Z. Biden.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Studio MASTER në UNI, Merr Diplomë dhe lejeqëndrim t’përhershëm në GJERMANI

Të tjera