Lajme

Besnik Tahiri: Masat e reja mundësi biznesi për Shkupin, bregdetin shqiptar e atë malazez

Autori: Gazeta inFokus 16:30 | 05 April 2021

Ish zëvendës kryeministri i Kosovës Besnik Tahiri ka reaguar pas masave të reja anticovid, që mori Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga Albin Kurti.

Përmes një reagimi në Facebook, Tahiri ka aloduar se parat që kanë kosovarët do të shpenzohen në qendrat tregtare të Shkupit si dhe në plazhet e e Shqipërisë dhe Malit të Zi.

Shkrimi i plot i besnik Tahirit :

“Mbyllja e sotme është hapje dhe qarkullim e mundësi biznesi më shumë për Shkup, bregdetin shqiptar dhe atë malazez. Kurse, dasma për 10 persona është hajgarja më e madhe që i bëhet gastronomisë!

Të tjera