Lajme

Besnik Bislimi: Kurti kryeministri i parë që po lidh ura bashkëpunimi me sektorin privat të SHBA-ve

Autori: Gazeta inFokus 10:58 | 16 May 2022

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka udhëhequr mbledhjen e Qeverisë së Kosovës në mungesë të kryeministrit Albin Kurti.

Bislimi ka folur për vizitën e Kurtit në Amerikë ku ka vlerësuar takimet e tij që po zhvillon me biznese atje.

“Kurti është kryeminsitri i parë që po bën përpjekje serioze për të ndërtuar ura bashkëpunimi me sekotrin privat të SHBA-ve”, tha Bislimi, shkruan Reporteri.net.

-Advertisement-

Ai më tej tha se diaspora e Kosovës në SHBA është ndër më të mëdhatë dhe më të suksesshmet që ka luajtur rol në çlirimin e vendit dhe vazhdon të kontribuojë për vendin.
“Potenaciali i vajzave dhe djemve tonë në SHBA është i jashtëzakonshëm “, tha Bislimi.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Comodita në Gjermani shpalos koleksionin e produkteve të reja në panairin Heimtextil në Frankfurt

Të tjera