Lajme

Berisha rrethon selinë e PD, reagon ambasada amerikane: U bëjmë thirrje organizatorëve të protestës që të refuzojnë dhunë

Autori: Gazeta inFokus 12:00 | 08 January 2022

Ambasadorja Amerikane, Yuri Kim ka reaguar permes nje postimi ne twitter, lidhur me tensionet ne PD.

“Shtetet e Bashkuara janë thellësisht të shqetësuara me rritjen e tensioneve në ndërtesën e selisë së Partisë Demokratike dhe përdorimin e forcës nga protestuesit. U bëjmë thirrje organizatorëve të protestës që të refuzojnë dhunën dhe të ushtrojnë qetësi. Ata që nxisin dhunën ose minojnë sundimin e ligjit do të mbahen përgjegjës.” shkruan ambasadorja Kim./lapsi.al/

Etiketa:

Të tjera