Sport

Berisha pozitiv me koronavirus

Autori: Gazeta inFokus 13:46 | 15 October 2020

Veton Berisha ka rezulutuar pozitiv me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus.

Berisha, që është pjesë e Vikings FK, në kampionatin norvegjez ka dalë pozitiv pas testimit të kryer.

Lajmin për infektimin e sulmuesit shqiptar e ka bërë të ditur vet klubi i tij.

“Veton Berisha ka dalë pozitiv në testin për koronavirusin, të mërkurën mbrëma” thuhej në njoftimin e klubit.

Berisha, që përfaqëson kombëtaren e Norvegjisë, nuk ka asnjë simptomë dhe gjendja e tij është e mirë./Gazeta inFokus/

Të tjera