Lajme

Berisha mbyll protestën: Armiku më i egër pas Enver Hoxhës është Edvin Kristaç Rama

Autori: Gazeta inFokus 14:38 | 08 January 2022

Ish-lideri i Partisë Demokratike, Sali Berisha, pas më shumë se tre orëve, i ka dhënë fund protestës, shkruan Gazeta Infokus.

Ai para mediave tha se Lulzim Basha është peng i kryeministrit, Edi Rama.

“Armiku më i egër pas Enver Hoxhës është Edvin Kristaç Rama dhe pengu i tij Lulzim Basha”, tha Berisha

Gjithashtu ai tha se kjo betejë do të vazhdojë.

Protestuesit aktualisht janë duke u larguar nga vendi i ngjarjes./Gazeta Infokus/

Të tjera