Lajme

Berat Buzhala vazhdon talljen me budallallëkun e Agim Bahtirit e Valon Ramadanit

Autori: Islam Morina 18:38 | 12 October 2021

Gazetari Berat Buzhala, vazhdon të tallet me budallallëkun e dy kandidatëve për kryetarë komune nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, konkretisht me Agim Bahtirin dhe Valon Ramadanin.

Bushala kësaj radhe ka shpërndarë një video ku Bahtiri shfaqet gjithë perla në vokabularin e tij duke prezantuar para audiencës programin qeverisës për Mitrovicë, shkruan Gazeta Infokus.

Vokabulari i Bahtirit lë për të dëshiruar dhe do të tmerronte çdo gjuhëtar të mirëfilltë.

Kurse Buazhala ka thënë me ironi se Mitrovica meriton një 12 vjeçar qeverisje nga Bahtiri, kurse për kandidatin e Ferizajt, Valon Ramadani ka thënë se ka potencial të mjaftueshëm për të ia vjedhur “Shoë-in”, Agim Bahtirit.

Ramadani dha një premtim të çuditshëm dhe qesharak kur tha se do të organizojë “Mis gjyshen” në Ferizaj.

“Hajde vec edhe pak edhe u nisem. Po ta çlirojme edhe Mitrovicen prej klanit Pronto. Premtojme arsim dhe edukim cilesor. Premtojme rritje te vetedijes qytetare. Premtojme kulture dhe emancipim. Mitrovica, kjo vater e muzikes dhe qytetarise, e meriton nje qeverisje 12 vjecare te zoteriut.
E bre syte e djalit, qiky kandidati i Ferizajit ka potencial te mjaftueshem me ia vjedhe shoë’in Gimes. Qysh ka hy ne skene. Vec i ka thane Gimes “majma qet birre, kqyre cka boj une”, ka shkruar Buzhala ne Facebook./Gazeta Infokus/

Të tjera