Lajme

Berat Buzha i përgjigjet ministrit Liburn Aliu: Nuk ka pranuar të jem në debat sonte, por të hënën “kam me hangër për së gjalli”

Autori: Islam Morina 22:28 | 03 June 2022

Gazetari Berat Buzhala, i është kundërpërgjigjur ministrit të infrastrukturës Libur Aliu, cili sonte në debat pos tjerash tha se përgjimet e Buzhalës ishin për turp dhe se nuk kishte gjë në to, shkruan Gazeta Infokus.

Buzhala ka thënë së ka qenë i gatshëm që të përballet me Aliun edhe sonte në debat por që Aliu ishte ai që nuk ka pranur ta ketë përballë atë.

Ai ka thënë se të hënën do ta shpartallojë Aliun, në RTV Dukagjini te emisioni i Ermal Pandurit, madje Buzhala ka thënë “Ka me hangër për së gjalli”.

Postimi i plotë:

Miq, intervista e Liburnit i takon zhanrit te komedise. Po thote kompania Infratek nuk eshte e Halilit po e gruse tij.
Belat Buzala Belat Buzala.
Ni parti qe i ka marre 51 perqind po merret vec me ni trup te vetem 🤦♂️. Toma thojka 3 milion, Liburni 100 mije. I kane hy bankave.
Perndryshe une jam kane i gatshem me shku ne debat po nuk ka pranu ai.
Me ftese te Ermal Pandurit te hanen jam ne Dukagjin.
Kam me shpartallu. Me hanger per s’gjalli 🤣.

Të tjera