Sport

Benjamin Kololli i shënon gol fantastik Sionit

Autori: Gazeta inFokus 17:31 | 22 November 2020

Sioni dhe Zurichu po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së 7-të në Superligën e Zvicrës, shkruan Gazeta inFokus.

Kur po rrjedh minuta e 75’, Zurichu është duke fituar me rezultat 2-1.

Golin e dytë për Zurichun e ka realizuar futbollisti i kombëtares së Kosovës, Benjamin Kololli.

Pas një bashkëveprimin me Marco Schonbachler, Kololli shënoi një gol të bukur.

Më poshtë keni golin e mbrojtësit kosovar./Gazeta inFokus/

 

VIDEO

Të tjera