Lajme

“Bëni gati valixhet për të lënë shtëpitë”, lajm i keq nga Britania

Autori: Gazeta inFokus 18:03 | 16 August 2022

Britanikët janë paralajmëruar të bëhen gati për të lënë shtëpitë e tyre si pasojë e përmbytjeve të parashikuara, pasi rrebeshet e shiut pritet të sjellin përmbytje të mëdha.

Sinoptikanët kanë paralajmëruar për shira të rrëmbyer, ndërsa parashikohet të ketë kaos në trafik e shkëputje të energjisë elektrike.

Beogradi i mbledh katër kryetarët e Veriut, bashkë me Petkoviqin i drejtoh…

Në Devon dhe Cornwall kanë nisur tashmë problemet e para si pasojë e stuhisë që ka përfshirë këto zona. /A2CNN
Të tjera