Lajme

Belgjikë, bashkatdhetarët tanë vendosin qirinj në nderim të heroit Bunjaku

Autori: Gazeta inFokus 07:20 | 28 September 2023

Ambasadori i Republikës së Kosovës në Belgjikë, Luksemburg dhe BE, Agron Bajrami, njofton se mbrëmë së bashku me bashkatdhetarët tanë në Belgjikë, kanë vendosur lule dhe kanë ndezur qirinjtë në nderim të heroit Afrim Bunjaku.

“Sot, në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Bruksel, përfaqësues nga komuniteti ynë në Belgjikë, kanë vendosur lule dhe kanë ndezur qirinjtë në nderim të heroit Afrim Bunjaku, rreshterit policor të rënë në detyrë, i vrarë nga terroristët e mbështetur dhe organizuar nga Serbia.

Bashkatdhetarët tanë janë gjithmonë të gatshëm dhe unik për të ofruar mbështetje për Republikën e Kosovës, demokratike, të pavarur dhe evropiane”.

-Advertisement-

Si dihet, polici Afrim Bunjaku, rreshter i Policisë së Kosovës, u vra në orët e para të së dielës, më 24 shtator, në Banjskë të Zveçanit, nga një grup terrorist i armatosur rëndë.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Përsëri në shkollë me OFERTA shembullore!

Të tjera