Lajme

Bekim Jashari uron fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit

Autori: Gazeta inFokus 20:46 | 22 March 2023

Djali i heroit Hamëz Jashari dhe njëherit ish-kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

Përmes një postimi në Facebook, Jashari ka uruar që na këtë muaj të mbizotërojë paqja e shëndeti mbi të gjithë.

“Uroj që në këtë muaj të shenjtë të Ramazanit të mbizotërojë paqja e shëndeti mbi të gjithë!

Zoti e ndihmoftë kombin, shtetin dhe të gjithë neve në arritjen e amanetit të të parëve tonë!

Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë mbi dëshmorët dhe martirët e Lirisë!”, ka shkruar Jashari./Gazeta Infokus/

Rëndësia e shkathtësive kompjuterike për studime

Të tjera