Lajme

Bekim Jashari kërkon të ndryshohet Kushtetuta për t’ua hequr serbëve votimin e dyfishtë

Autori: Gazeta inFokus 14:57 | 18 October 2020

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, thotë se në asnjë mënyrë dhe për asnjë çmim nuk duhet dhe nuk mund të ndryshohet Kushtetuta e Republikës së Kosovës, në emër të arritjes së marrëveshjes përfundimtare me Serbinë.

Jashari thotë se ajo që duhet të ndryshojë kushtetutën është Serbia, e cila përveç kësaj duhet dhënë përgjegjësi për të pagjeturit, viktimat e luftës, gjenocidin mbi popullatën e pafajshme dhe dëmet materiale të shkaktuara në luftën e fundit në Kosovë.

Postimi i tij i plotë:

Në asnjë mënyrë dhe për asnjë çmim nuk duhet dhe nuk mund të ndryshohet Kushtetuta e Republikës së Kosovës, në emër të…

Gepostet von Bekim Hamëz Jashari am Sonntag, 18. Oktober 2020

Të tjera