Lajme

Bekim Jashari i pa kënaqur me institucionet për të pagjeturit

Autori: Gazeta inFokus 18:38 | 14 October 2020
Kryetari i Skënderajt Bekim Jashari, me anë të një statusi në Facebook ka bërë me dije se ka takuar përfaqësuesit e Qendrës Burimore për Personat e Zhdukur si dhe familjarët e të pagjeturve, shkruan Gazeta inFokus.
Jashari u ka thënë atyre se është i pakënaqur me punën që po bëjnë institucionet qendrore për zbardhjen e fatit të pagjeturve.
Statusi i plotë:
“Sot së bashku me zyrtarë komunal, pritem në takim përfaqësuesit e Qendrës Burimore për Personat e Zhdukur si dhe familjarët e të pagjeturve, me të cilët biseduam rreth trajtimit që po u bëhet këtyre familjeve nga ana e institucioneve të Kosovës.
Gjatë këtij takimi shpreha edhe një herë pakënaqesinë që kam ndaj institucioneve qendrore të cilat nuk kanë bërë aq sa duhet për zbardhjen e fatit të të pagjeturve.
Si kryetar i komunës, tregova gatishmëri të plotë se do të jemi afër çdo familje që ka nevoj, e po ashtu ne si komunë jemi të hapur për bashkëpunim në mënyrë që sa me parë ta mbyllim këtë plagë të madhe të shoqerisë sonë”, ka shkruar Jashari në Facebook.

Të tjera