Lajme

Bëhet horë Avdullah Hotin, në zyrën e tij nuk respektohen masat anti Covid

Autori: Gazeta inFokus 11:37 | 15 October 2020

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka publikuar një fotografi të stafit të tij, e ku ata janë afër njëri-tjetrit duke mos respektuar fare masat anti covid siç është distanca
.
Për këtë Hoti ka marrë reagime të shumta nga qytetaret, në rrjetet sociale, shkruan gazeta inFokus.

Sipas tyre, Hoti nuk është duke u brengosur për respektimin e masave nga stafi i tij.

“Vajzat dhe djemtë që i gjejë në zyrë në mëngjes në 7:30 dhe i lë në zyrë çdo mbrëmje. Mirënjohës ndaj secilit për punën me pasion dhe, sigurisht, për durimin ndaj kërkesave të mia të panumërta”, është postimi i kreut të ekzekutivit që u kritikua nga qytetarët.

Krejt ky reagim vjenë pasi Hoti gjatë ditës së djeshme ka paralajmruar shtrëngim të masave nëse vazhdon të rritet numri i rasteve./Gazeta inFokus/

Të tjera