Lajme

Bëhet rivarrimi i dëshmorit Xhevat Qerimit

Autori: Gazeta inFokus 09:48 | 10 January 2020

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe në bashkëpunim me shoqatat e luftës së UÇK-së sot do të bëhet rivarrimi i dëshmorit të kombit Xhevat Qerimi.

Fillimisht do të bëhen homazhe në Teatrin e Gjilanit prej orës 11:00.

Në ora 12:00 do të ketë akademi përkujtimore po në Teatrin e Gjilanit.

Prej orës 12:45 do të bëhet përcjellja dhe rivarrimi në Varrezat e Dëshmorëve në Gjilan.

Të tjera