Rozë

Bebe Rexha vendos një rekord historik në SHBA me këtë këngë

Autori: Gazeta inFokus 09:57 | 26 February 2024

Kënga “Meant to be” e Bebe Rexhës është renditur mes këngëve që kanë shënuar rekorde në historinë e muzikës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Është kënga e 5-të më e shitur në këtë vend e kënduar nga një këngëtare grua.

Kënga e publikuar para 6 vitesh është një bashkëpunim mes saj dhe dyshes së vokalistëve Tajlor Habird dhe Brian Kelley të njohur ndryshe si “Florida Georgia Line”.

“Meant to be” i zhanrit country, vetëm në Youtube është dëgjuar mbi 1.1 miliardë herë dhe ka qenë e nominuar për çmimet Grammy, çmimet MTV për SHBA dhe Europën, etj.

-Advertisement-

Në listën e 5 këngëve më të shitura në SHBA janë edhe këngët “Blank Space” nga Taylor Swift, “Bad Romance” nga Lady Gaga, dhe “I like it” nga Cardi B.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera