Lajme

BE përkrah Kosovën me 26.5 milion euro për nevoja ekonomike

Autori: Gazeta inFokus 06:50 | 20 November 2020

Sot nënshkruhet kontrata me vlerë 26.5 milion euro të përkrahjes së BE-së në luftimin e ndikimit të krizës COVID-19 në Kosovë

Ambasadori Szunyog dhe Kryeministri Hoti sot
Shefi i Zyrës së BE/Përfaqësuesi Special i BE-së, Tomáš Szunyog, dhe Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, nënshkruajnë një kontratë me vlerë prej 26.5 milion euro e dizajnuar për t’i përkrahur përpjekjet e Qeverisë në adresimin e pasojave ekonomike të pandemisë COVID-19.

Pagesa e parë prej 20.5 milion pritet të realizohet para fundit të këtij viti.

Të tjera