Lajme

Basha-opozitës: A pajtoheni me themelu Zajednicën për m’u ndreç me Lajçakun?

Autori: Gazeta inFokus 20:52 | 19 September 2023

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, i është drejtuar opozitës, duke i pyetur nëse pajtohen të themelohet Asociacioni për t’i përmirësuar raportet me Miroslav Lajçakun, emisarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi.

Përmes një postimi në Facebook, Basha ka pyetur opozitën “a pajtoheni me themelu Zajednicën për m’u ndreç me Lajçakun?”.

Sipas tij, opozita ka mundësi që ta tregojë qëndrimin për këtë çështje nëpër debate sonte.

“Sonte nëpër debate keni mundësi me tregu qëndrimin, e jo me shit kopalla “na prishtë me BE-në.” Kallzoni, a pajtoheni me themelu Zajednicën për m’u ndreç me Lajçakun?”, ka shkruar Basha.

 Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Kush i fitoi 10.000 Euro nga Artmotion?

Të tjera