Rozë

Bardhyl Meta rrëfen momentet e vështira pas operacionit dhe fjalët që ia kishte pëshpëritur Adelina në vesh gjatë kohës sa ishte në koma

Autori: Gazeta inFokus 21:08 | 14 May 2017

Bardhyl Meta ka rrëfyer disa prej momenteve më të vështira në jetën e ti, kur iu desh që të operohej për shkak të sëmundjes, si edhe për përkushtimin e madh të bashkëshortes së tij, këngëtares Adelina Thaçi, e cila ishte pranë tij në çdo çast.

Ai e ka quajtur heroinë bashkëshorten e tij, pasi që nuk e kishte lënë në asnjë moment vet gjatë ditëve të vështira.

Me këtë postim, Meta i ka rikujtuar përjetimet gjatë luftës me sëmundjen, ndërsa është shprehur krenar dhe me fat që Zoti ia ka dhuruar një burrneshë si bashkëshorte.

Theksojmë se ai u desh të mjekohej në Gjermani, duke qenë se sëmundja e tij ishte e rrallë dhe nuk mund të trajtohej në Kosovë.

Gazetaria Digjitale – Profesioni i së ardhmës

Të tjera