Sport

Barcelona largon nëntë lojtarë nga skuadra (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 11:53 | 13 May 2017

Drejtuesit e Barcelonës pritet të bëjnë një revolucion në skuadër

Skuadra e Barcelonës mund të ndryshoj shumë në sezonin e ri 2017/2018. Drejtuesit e skuadrës nga Camp Nou pritet të bëjnë një revolucion në skuadër gjatë kësaj vere.

E përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo, ka publikuar emrat e nëntë lojtarëve, të cilët janë në listën e transferimeve të skuadrës katalunase, përcjell Express.

Fjala është për lojtarët si: Arda Turan, Jasper Cillessen, Paco Alcácer, Rafinha, Aleix Vidal, Jérémy Mathieu, André Gomes, Denis Denis dhe Lucas Digne.

Përveç largimeve, në Barcelonës pritet të ketë edhe ardhje të reja. Në listën e katalunasëve janë shumë yje si: Marco Verratti, Kylian Mbappé, Héctor Bellerín e të tjerë.

Por, fjalën e fundit për këtë revolucion në skuadër pritet ta ketë trajneri i ri i Barcelonës, i cili do të emërohet në fund të sezoni në vend të Luis Enriques.

SHKUNDEN ÇMIMET për Ramazan!

Të tjera