Sport

Barcelona kujton Maradonën në stërvitje

Autori: Gazeta inFokus 11:56 | 27 November 2020

Diego Armando Maradona po vazhdon të nderohet nga pothuajse gjitha klubet, lojtarët dhe jo vetëm, shkruan Gazeta inFokus.

Sot edhe ish klubi i tij, Barcelona, ka mbajtur një minutë heshtje në shenjë respekti për argjentinasin, i cili vdiq të mërkurën mbrëma pas një sulmi në zemër.

Futbollistët e Barcës së bashku me trajnerin, Koeman, kanë bërë një rreth ku kanë qëndruar në heshtje.

Klubi katalunas po ashtu gjatë ditës së djeshme ka ulur flamujt në gjysmë shtizë, duke nderuar ish futbollistin e tyre./Gazeta inFokus/

Të tjera