Barcelona fiton në sekondën e fundit ndaj UD Ibiza-Eivissas (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 21:04 | 22 January 2020

Barcelona ia ka arritur që më mund të madh dhe në sekondat e fundit të fitoj ndaj UD Ibiza-Eivissas me rezultat 2-1, në kuadër të 1/16 se Copa Del Rey, shkruan Gazeta inFokus.

‘Blaugranët’ e kanë përmbysur rezultatin nga 1-0 në 1-2 dhe kanë kaluar në 1/8 e finales.

Golin e parë në këtë takim e shënuan vendasit në minutën e 9’ më anë të Pep Caballe.

Spanjolli shënoi për rezultatin 1-0, më të cilin rezultat u mbyll edhe pjesa e parë.

Në 45 minutat e dytë ‘Katalunasit’ arritën ta përmbysnin rezultatin nga 1-0 në 1-2.

Fillimisht për 1-1 realizoi Antoine Griezmann në minutën e 72’ të takimit, kurse fitoren dhe kalimin tutje Barcelonës ia siguroj pikërisht Antoine Griezmann, i cili shënoi golin e dytë personal dhe të dytin për ‘Blaugranët’ në minutën e fundit të takimit.