Sport

Barcelona eliminohet edhe nga Copa Del Rey

Autori: Gazeta inFokus 00:05 | 21 January 2022

Skuadra e Barcelonës është eliminuar edhe Copa Del Rey, shkruan Gazeta inFokus.

Katalunasit kanë pësuar disfatë në udhëtim te Athletio Bilabo me rezultat 3-2 pas vazhdimeve, ngase koha e rregullt përfundoi me shifrat e barabarta 1-1.

Me këtë fitore Bilbao është kualifikuar në çerekfinale të kësaj gare.

Golat për vendasit i realizuan Iker Muniain (2’ dhe 105+2’) dhe Inigo Martinez (86’).

Kurse për ‘Blaugranët’ realizuan Ferrn Torres (20’) dhe Pedri (90+3’), gol ky që e dërgoi ndeshjen në vazhdime dy herë nga 15 minuta.

Kundërshtarin për në çerekfinale e Copa Del Rey, skuadra e Athletico Bilabos do ta mësoj ditëve në vazhdim./Gazeta inFokus/

Të tjera