Sport

Barça fton Alegrin, pritet përgjigjja e teknikut italian

Autori: Gazeta inFokus 14:10 | 13 January 2020

Masimiliano Alegri, një 52-vjeçar italian, ka marrë një telefonatë nga Barcelona për të pasuar Ernest Valverde, raporton Mundo Deportivo.

Alegri ka qenë pa klub që pas largimit të Juventusit këtë verë, transmeton KosovaPress.

Barça ka të ngjarë të shkarkojë Valverde, por çështja mbetet nëse Alegri do të pranojë të marrë ekipin në mes të sezonit.

Drejtuesit e Barcelonës do të bëjnë gjithçka për ta bindur teknikun italian të vijë.

Krahas tij, ka referenca për Mauricio Poketino, Kike Setien dhe Javier Garcia Pimienta.

Të tjera