Lajme

Banorët në Golem të alarmuar: Po bie pallati

Autori: Gazeta inFokus 13:19 | 28 November 2019

Situata alarmante është edhe në Golem ku disa pallate janë dëmtuar dhe rrezikojnë.Banorët për Ora News thonë se autoritetet vendore nuk janë paraqitur në këto zona.“Po bie pallati në tokë. Po na qajnë fëmijët”, thotë një banore.

Banorët bëjnë thirrje për strehim, ushqim dhe ilaçe pasi nuk kanë mundësi të hyjnë nëpër banesa.“Nënat dhe fëmijët kanë fjetur në makinë, as çadër asgjë”, thonë banorët.

 

Të tjera