Fokus

Banorët në gjendje të rëndë pas vërshimeve në Mitrovicë, lumenjtë dalin nga shtrati

Autori: Gazeta inFokus 14:32 | 19 January 2023

Pas reshjeve të vazhdueshme në Mitrovicë, lumenjtë kanë filluar të dalin nga shtrati duke vërshuar shtëpitë në afërsi të tyre.

Në redaksinë e Gazetës Infokus qytetarët e rrugës “Mbreti Bardhyl” kanë dërguar pamje, ku shihet se tashme disa shtëpi janë të prekura nga vërshimet pasi Lumi “Lushta” ka dalë nga shtrati.

Një gjendje jo e lehtë është në disa qytete të tjera të Kosovës që reshjet e shiut nuk janë ndalur që nga mëngjesi.

Komuna si ajo në Skenderaj, Istog dhe Pejë janë deri më tash më të prekurat nga vërshimet./Gazeta Infokus/

Në vazhdim mund të ndiqni pamjet e fundit nga Mitrovica:

PAMJE/ Vërshimet në Skenderaj bllokojnë rrugët

Të tjera