Sport

Ballkani lider i ri i Superligë, këto janë fjalët e Shkëmbit pasi fitoi përballjen me Munishin

Autori: Gazeta inFokus 17:28 | 25 April 2021

Ballkani e ka mposhtur Gjilanin me rezultat minimal 1-0, në takimin e vlefshëm për xhiron e 30-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Suharekë, golin e tri pikëve për ‘portokallinjtë’ e realizoi Mevlan Zeka në minutën e 71’.

Pas ndeshje ka folur trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi, i cili ka thënë se kanë marrë tri pikë me fat dhe për meritë të portierit.

“Kemi luajtur ndaj një kundërshtari shumë të vështirë kundër një ekipi që luan pa presion është e vështirë të luash gjithmonë. Por të rëndësishme janë tri pikë. Morëm tri pikë me fat dhe për meritë të portierit. Këto ndeshje e fundit do të janë finale ai që gabon më pak do të arrij objektiva”, deklaroi Shkëmbi.

Pas kësaj fitoreje, Ballkani është bërë lider i ri i Superligës me 64 pikë, aq sa ka edhe Drita që ka zbritur në pozitën e dytë pas humbjes nga Prishtina./Gazeta inFokus/

 

Të tjera