Lajme

Bajrami: Nuk ka informatë që u mungon organeve të drejtësisë

Autori: Islam Morina 21:19 | 26 October 2020

Ministrja e financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se asnjë informatë nuk u mungon institucioneve të drejtësisë, shkruan Gazeta inFokus.

“Nuk ka informatë që u mungon organeve të drejtësisë”, ka thënë ministrja Hykmete Bajrami.

Ajo më tutje ka thënë se ka pasur dyshime që zyrtari Gruda nuk ka punuar i vetëm, por që deri më tash rezulton se të gjitha veprimet në Thesar, për transferimin e mbi 2 milionë eurove janë bërë nga ai.

Ministrja po ashtu tha se mbetet që organet e drejtësisë ta hetojnë dhe ta thonë fjalën e tyre nëse ai ka vepruar i vetëm apo në bashkëveprim me të tjerët./Gazeta inFokus/

Të tjera