Lajme

Bajrami: Falja e pagesës së tatimit në pronë është e paligjshme

Autori: Gazeta inFokus 15:37 | 03 February 2023

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami ka publikuar një shkresë nga një komunë e Kosovës ku hidhet poshtë mundësia e faljes së tatimit.

Sipas Bajramit, ministria e demanton ministrin dhe kjo sipas saj tregon se kjo Qeveri është Qeveri e praktikantëve.

“Komunat nuk kanë të drejtë të falin tatime, propozimin e Muratit e hedhë poshtë ministria e tij. Çdo ditë po e dëshmojnë se janë Qeveri praktikantësh.
Shihni shkresën e Ministrisë së Financave drejtuar një kryetari të komunës” shkruan Bajrami në reagim.

Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

Të tjera