Lajme

Badovci| Kusari-Lila thotë që ndërtimet duhet të ndalen menjëherë

Autori: Gazeta inFokus 11:34 | 12 January 2020

Deputetja e Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila ka reaguar pas ndërtimeve që po planifikohen të bëhen rreth Liqenit të Badovcit.

Lila ka thënë që abuzimet në Kosovë me lumenjtë kanë eskaluar deri në format më banale të mundshme, shkruan gazeta inFokus.

Kështu tash pas Liqenin e Radoniqit, njëjtë po synohet të bëhet edhe me atë të Badovcit.

“Duke shpresuar se njëherë do të jemi edhe ne shtet normal dhe duke mos dashur të shohim demolime të tilla, ndërtimet duhet të ndalen menjëherë”, ka shkruar ajo në Facebook.

 

Të tjera