Sport

Bad News Eagles mposht ekipin ECSTATIC dhe përfundon në vendin e tretë në turneun REPUBLEAGUE CS:GO

Autori: Gazeta inFokus 19:56 | 29 June 2022

Ekipi shqiptar edhe pse humbi në ndeshjen gjysmëfinale ndaj ekipit fnatic, sot (e mërkurë) patën një përballje tjetër ndaj ekipit ECSTATIC, ku garuan për vendin e tretë në turne dhe çmimin prej 16.000 dollarësh.

Sfida përfundoi me rezultat të përgjithshëm 2-0 me mapa, në të mirë të ekipit shqiptar, të cilët arritën të mposhtin ekipin ECSTATIC për herë të parë, 16-10 në ‘Vertigo’ dhe 16-13 në ‘Dust2’.

Paraqitje fantastike patën të gjithë lojtarët e ekipit Bad News Eagles, por lojtari i ndeshjes u shpall Rigon ‘rigoN’ Gashi, me vlerësimin nga HLTV 1.27.

Të tjera