Lajme

Babë e bir përleshen me tre hajdutë e përfundojnë në spital

Autori: Gazeta inFokus 12:16 | 09 October 2021

Një konflikt mes disa personave ka përfunduar në plagosjen e dy shtetasve, babë e bir, të cilët janë dërguar drejt spitalit të Vlorës në orët e para të mëngjesit të sotëm dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Sipas njoftimit të bërë nga policia mësohet se babë e birë janë konfliktuar me tre persona ende të paidentifikuar, të cilët dyshohet se kishin shkuar për të vjedhur, dhe në afërsi të stanit janë diktuar nga babai dhe djali.

Këta dy të fundit kanë hasur në rezistencën e tyre, ku si pasojë dhe kanë mbetur të dëmtuar.

Gjatë kontrollit dhe krehjes së zonës, janë konstatuar të kultivuara 180 bimë narkotike, të cilat janë asgjësuar me anë të djegies. Dyshohet se bimët narkotike janë kultivuar nga shtetasit F. D dhe V. D, të cilëve gjatë kontrollit të banesës ju janë gjetur dhe sekuestruar 2 armë zjarri.

Të tjera