Fokus

Babai i Doarsa Kicës i del krah Albin Kurtit: Albini është enciklopedi e gjallë dhe jemi me fat që e kemi kryeministër

Autori: Gazeta inFokus 21:56 | 22 September 2023

Remzi Kica, babai i deputetes nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doarsa Kica-Xhelili, e ka vlerësuar lartë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, pavarësisht që ky i fundit tashmë është kundërshtar politik i vajzës së tij.

Në një prononcim për Infokus, babai i deputetes i cili ishte profesor me profesion, ka thënë se i pari i qeverisë është një ‘enciklopedi e gjallë’ siç e quan ai.

Madje Kica ka thënë se student më të aftë se Kurti vështirë se do të ketë Kosova.

-Advertisement-

“Që në fillim do të them se Albin Kurti si politikan nuk dua ta vlerësoj meqë i ka vlerat e  veta. Por, për sa i përket anës tjetër, arsimimit të tij qoftë në shkollën e mesme, qoftë student, Albin Kurti ka qenë student i shkëlqyeshëm dhe për mendimin tim personal studentë më të aftë Kosova nuk ka pasë dhe vështirë që do të kenë. Do më thënë Albin Kurti është një enciklopedi e gjallë, prandaj fati i mirë është që e kemi edhe kryeministër dhe shpresoj që edhe në atë aspekt të jetë i mirë”, u shpreh babai i deputetes../Gazeta Infokus/

Ndiqeni deklaratën e plotë të tij:Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

TRAJTIMI I VENAVE VARIKOZE ME LASERIN ENDOVENOZ

Të tjera