Fokus

“Baba” i futbollit Ismet Munishi, tregon se sa po shiten lojët

Autori: Gazeta inFokus 20:33 | 08 February 2024

Trajneri i njohur kosovar, Ismet Munishi, së fundi ka treguar për lojërat e futbollit dhe mendimin e tij se sa po shiten këto lojë, shkruan Gazeta Infokus.

Munishi në një intervistë ekskluzive në podcast me Shkelzen Dakaj, ka folur edhe për mënyrën se si po bëhet edhe “shitja e lojës”.

“Ka pas por jo sa flitet, ka pasë qashtu qysh keni dëgju ju kam degju edhe unë edhe mirëpo tash dy ekipe bijnë nga kategoria është kategoria me 10 ekipe dy bien njëra luan në balotazh 4 skuadra shkojnë në evropë ndoshta jo që janë burra tmirë po nuk kanë dhe pikë boll që me shkëmby mes veti e ma shumë ka tolerime se jo shitblerje kshtu po nuk është I interesum me fitu njari joq ysh flitet”, u shpreh Munishi.

-Advertisement-

Për më të parë deklarimin e plotë të traner Munishi, shikoni storien dhe intervistën e plotë:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Comodita në Gjermani shpalos koleksionin e produkteve të reja në panairin Heimtextil në Frankfurt

Të tjera