Sport

Avdullah Hoti pret në takim Haxhi Krasniqin

Autori: Gazeta inFokus 16:58 | 14 October 2020

Kryeministri i Kosovës, Avullah Hoti, ka pritur sot në zyrën e tij, Robin Haxhi Krasniqin, i cili të shtunën u shpall kampion bote në boks për kategoritë e mesme, shkruan Gazeta inFokus.

Hoti, përmes faqes së tij zyrtare në facebook ka treguar për takimin me Krasniqin, duke thënë që ai është një inspirim për të rinjtë.

“Haxhi Krasniqi nuk u dorëzua asnjëherë. Me punë të palodhshme dhe përkushtim drejt ëndrrës, ai e ka sjellë në Kosovë titullin e Kampionit të Botës në Boks.

Sot, pata nderin ta pres dhe ta përgëzoj për titullin. Uroj që Haxhiu të jetë inspirim për të rinjtë që të aspirojnë, të provojnë dhe t’i prekin ëndrrat” ka shkruar Hoti./Gazeta inFokus/

Haxhi Krasniqi nuk u dorëzua asnjëherë. Me punë të palodhshme dhe përkushtim drejt ëndrrës, ai e ka sjellë në Kosovë…

Gepostet von Avdullah Hoti am Mittwoch, 14. Oktober 2020

Të tjera