Lajme

Avdullah Hoti dakordohet me Rrahman Jasharin që të komunikojnë

Autori: Gazeta inFokus 11:51 | 14 August 2020

Tashmë kanë mbetur edhe pak ditë prej 1 shtatorit, kur në kushte normale fillonte mësimi.

E Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, po thotë që tash me kreun e Sindikatës së Arsimit në Kosovë, Rrahman Jasharin janë dakorduar për të vazhduar komunikimin, shkruan gazeta Infokus.

Kjo për të bërë përgatitjet për fillim të vitit të ri shkollor.

Ndërsa, Hoti gjithashtu edhe ka lajmëruar që ministri i Arsimit Ramë Likaj, po bën përgatitjet e nevojshme për këtë gjë.

“Sot, me Kryetarin e SBASHK-ut, z.Rrahman Jashari, u dakorduam për komunikim të vazhdueshem lidhur me përgatitjet që po bëjmë për fillimin e vitit të ri shkollor.

Ministri Likaj dhe ekipi i tij janë duke i bërë përgatitjet e nevojshme pas konsultimit të gjerë që kishim me kryetarët e komumave.

Vendimi final për mënyrën e organizimit të mësimit do të merret duke pasur parasysh konsideratat për sigurim të cilësinë në mësim, por mbi të gjitha shëndetin e nxënësve, stafit mësimdhënës dhe stafit tjeter mbështetës”, ka thënë Hoti./Gazeta Infokus/

Të tjera